Ústředny Detektory Ovladače Sirény Bezdrátové moduly Komunikátory
:: Bezdrátové zabezpečovací systémy (EZS)

Bezdrátové alarmy Jablotron

Firma Jablotron Alarms a.s. nabízí v současné době čtyři řady zabezpečovacích systémů, které jsou si funkčně podobné, ale nejsou mezi s sebou kompatibilní. Tuto skutečnost je potřeba brát v úvahu, kdy se rozhodujeme pro výběr konkrétního modelu nebo v případě, že hodláme rozšířit svůj stávající zabezpečovací systém. Jablotron Oasis vychází ze svého starší řady, ale byl v mnohém vylepšen o řadu funkcí na základě připomínek montážních firem, se kterými výrobce spolupracuje


Zabezpečovací systém Jablotron 100

Nejnovější systém uvedený v roce 2012, na základě spolupráce s montážními firmami. Nové ovládání, nový vzhled systému, propracované možnosti ovládání, programování, vhodný pro malé byty až po velmi rozsáhlé prostory s požadavkem na dělení až do 15 nezávislých zón. Komunikační frekvence 868,1 MHz.

Bezdrátový systém Oasis

Předposlední řada z produkce bezdrátových zabezpečovacích systémů Jablotron, uvedená do prodeje v roce 2007. Oasis komunikuje na frekvenci 868 MHz. Změna kmitočtu výrazně zlepšila dosah bezdrátových periferií. Toto frekvenční pásmo je mnohem méně zarušené než 433 MHz, kterou využívá řada Profi.

U bezdrátových detektorů Jablotron umístil anténu dovnitř, takže se detektory výrazně zmenšily a jejich design je mnohem hezčí.

Alkalické baterie byly nahrazeny lithiovými, které mají mnohem lepší parametry a nižší samovybíjení, jsou menší a mají delší životnost.

Na trh bylo uvedeno velké množství nových bezdrátových periferií, které u starší řady JA-60 Profi nejsou a nebudou vyráběny.

Komunikace se zabezpečovacím systémem na dálku probíhá pomocí internetového prohlížeče a gsm linku nebo u posledního typu gsm komunikátoru pomocí softwaru O Link, který zprostředkuje dálkové spojení se systémem a umožňuje dálkově alarm ovládat a nastavovat všechny parametry nebo sledovat zaznamenané události v ústředně.

K dispozici je až 50 volných pozic pro naučení libovolného bezdrátového prvku (klávesnice, detektor, siréna, termostat), které se vyrábí pro Oasis.

Bezdrátový systém Profi

Předchůdce Oasisu, který se s obměnami vyrábí již více než 10 let. Tento systém pracuje na komunikačním kmitočtu 433 MHz.

Všechny bezdrátové detektory jsou napájeny alkalickými bateriemi AAA, mimo požární detektory, které jsou napájeny bateriemi velikosti AA.

Celkem je možné do systému naučit 16 bezdrátových periferií nebo až 32 prvků, ale za cenu, kdy 2 prvky sdílí stejnou pozici a potom není možná jejich jednoznačná identifikace.

Systém lze rozdlit do max. 2 nezávislých sektorů.


Bezdrátové alarmy Jablotron mají homologaci a spolehlivostí jsou naprosto rovnocenné drátovým alarmům. Tento názor máme prověřený z praxe po dobu 8 let a z několika set provedených instalací zabezpečení.
Výrobky české firmy Jablotron jsou technologickou špičkou v oboru a přitom s velmi dobrou cenou.

optimalizace PageRank.cz
(c) 2001-2010 Alarmy - Jan Slivka. Všechna práva vyhrazena. Design

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!